21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Македонија Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, позитивна на коронавирус

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, позитивна на коронавирус

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, на својот фејсбук-профил информираше дека направила тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен.

РЕКЛАМА

„Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Не можам да бидам сигурна на каков начин сум го добила вирусот, но сите контакти кои ги имав последниве денови беа со целосно почитување на мерките за заштита, со маска, на дистанца и со редовна дезинфекција. Ќе ги следам насоките на епидемилозите во целост и очекувам повеќе информации од нивна страна, согласно анкетата која треба да ми биде направена. Посакувам брзо оздравување на Муки и семејството, на сите други заболени граѓани, како и негативни тестови на сите кои се во самоизолација“, напиша Лукаревска.

- Реклами -