10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Свет Во Велика Британија се забранува секс поради корона вирусот

Во Велика Британија се забранува секс поради корона вирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Парламентот на Велика Британија денес ќе го претстави новиот закон со кој се забранува секаков контакт нa јавни и приватни места, помеѓу две лица кои не живеат заедно, а ова е по барање на здравствените власти, како нова мерка за изолација на ковид-19, кој се уште е во сила.

Според тамошните медиуми, ова значи и дека сексот со лице од друго семејство, надвор од куќата, ќе биде забранет.

Сексот на јавни места, досега и онака беше забранет.

РЕКЛАМА

Ниедно лице не може, без разумно оправдана причина, да преноќи на место, различно од она каде што живее, се вели во текстот на предложениот закон. Казната предвидена со новиот закон би била 100 фунти, односно 50 фунти, доколку се плати првите 14 дена