9 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Чаир Висар Ганиу позитивен на Ковид-19 !!!!

Градоначалникот на Чаир Висар Ганиу позитивен на Ковид-19 !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид 19.

По извршениот тест вчера за можноста на заразен со COVID-19, Ве ИНФОРМИРАМ дека резултатот е ПОЗИТИВЕН. Чувствувам жалење за сите вас со кои сум имал контакт.
Од оваа положба уште еднаш Ви АПЕЛИРАМ и МОЛАМ за внимание, заштитни мерки и почитување на препораките. Заедно ќе го надминеме и ова!

РЕКЛАМА
- Реклами -