8.8 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Свет Уапсена ќерката на градоначалникот на Њујорк, која протестирала со демонстрантите !

Уапсена ќерката на градоначалникот на Њујорк, која протестирала со демонстрантите !

Translate (Eng):[gtranslate]

25-годишната ќерка на градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио, била уапсена за незаконско собирање во саботата вечер, според Канцеларијата на заменик-комесарот за информации од јавен карактер. Кјара де Бласио била присутна на протестите во центарот на Менхетен.
Њујорк пост добил извештај од апсењето во кој се вели дека одбила да ја напушти улицата во Менхетен за која полицијата наредила да биде расчистена бидејќи луѓето фрлале работи.На Кјара де Бласио, која е црна, подоцна ѝ била дадена покана за суд и била ослободена.

Градоначалникот Бил де Бласио, кој е бел, за новинарите изјави: „Таа беше многу јасна дека верувала дека ги следи инструкциите на полицијата и дека го прави она што барале… апсолутно, беше многу јасна дека мирно протестирала, не правејќи ништо што би предизвикало негативен одговор“, рече Де Бласио.

РЕКЛАМА
- Реклами -