6.1 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Катица Јанева се соблекла по гаќи и прслук во Заводот за ревизија,...

Катица Јанева се соблекла по гаќи и прслук во Заводот за ревизија, за инцидентот се огласија и од МВР

Translate (Eng):[gtranslate]

Катица Јанева, поранешната специјална обвинителка и второбвинета во случајот „Рекет“, направила инцидент во Државниот завод за ревизија кога почнала да се соблекува по долна облека, додека ревизорите ги презентирале наодите од ревизијата за финансиското работење на СЈО.

Бил подготвен и записник за прекршок за нарушување на јавен ред и мир, но Јанева одбила да го потпише.

– Реклама –

РЕКЛАМА

Од Заводот за ревизија за ТВ21 потврдуваат дека Јанева била повикана, за да и биде презентиран ревизискиот извештај за СЈО. Таму бил присутен и обвинител од Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Поради инцидентот е прекинат увидот.

„Во 10.30 часот, К J. (1965) по Наредба од од Основен Кривичен Суд – Скопје била спроведена во Државен Завод за Ревизија, во Палата Емануел Чучков, каде го нарушила јавниот ред и мир со дрско и непристојно однесување на јавно место. Сочинет Записник за констатиран прекршок.“, велат од МВР за ТВ21.

тв21

- Реклами -