9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Свет Кај нас нема кршење: Руси во Америка спречија демолирање на нивниот локал!

Кај нас нема кршење: Руси во Америка спречија демолирање на нивниот локал!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појавија интересни фотографии од САД: се со цел да се заштитат од хулиганите и пљачкашите кои се излезени на улиците, крупни руски момци застанаа пред ресторанот со назив „Pushkin Russia“ во улога на жив ѕид. – пишуваат од russia beyond

Русин од Талин меѓу првите ја објави фотографијата на руските социјални мрежи, а тоа е раководителот на Антифашистичкиот комитет на Естонија Андреј Заренков. Меѓутоа, тој наведува дека некој ја искористил оваа можност и по кој знае кој пат да ги нарече Русите мафијаши, бидејќи фотографијата е опишана со следните зборови: „Руската мафија се брани со полн состав“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pushkin Russian Restaurant (@pushkinrestaurant) on

 

View this post on Instagram

 

Not mafia, we just love Borsh!

A post shared by Pushkin Russian Restaurant (@pushkinrestaurant) on

РЕКЛАМА


misija24

- Реклами -