5.3 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Над 110 заболени од корона вирус денес во Македонија

Над 110 заболени од корона вирус денес во Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Канал 5 неофицијално дознава дека бројката на новозаразени во последните 24 часа ќе биде меѓу 110 и 120 лица.

Доколку се потврдат овие бројки на новозаболени ова ќе биде вториот најголем пик по средината на април.

РЕКЛАМА
- Реклами -