23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Погледнете како изгледа Белата Куќа во САД, после протестите (ФОТО)

Погледнете како изгледа Белата Куќа во САД, после протестите (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Светлата на Белата Куќа во САД се изгасени, а историчарите велат дека ова се има случено само неколку пати во целата американска историја.

Според историчарите, светлата на Белата Куќа во САД се гасат само во еден случај, а тоа е кога ќе почине американски претседател.

Ова може да значи дека иако Трамп физички не е мртов, тој е политички закопан.

РЕКЛАМА

Во продолжение погледнете ја фотографијата..

- Реклами -