30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Припадник на МВР,вработен во СВР Охрид не ја почитувал мерката самоизолација ,...

Припадник на МВР,вработен во СВР Охрид не ја почитувал мерката самоизолација , остварувал контакти ,а поплднево е хоспитализиран во инфективното оделение во Охрид?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Припадник на МВР,вработен во СВР Охрид,Полицаецот Б.А. на возраст од 32 години ,кој имал решение за самоизолација од пред 10 дена ,не ја почитувал мерката на самоизолација и истиот се движел помеѓу свои колеги и населението во Охрид. Полицискиот припадник Б.А. како што дознава редакцијата ОхридСкај,најнапред се појавил во интерното одделение при ЈЗУ Општа Болница во Охрид , со значителни здравствени тегоби, при што изнесол дека цело време имал покачена температура и тегоби.Како што дознава редакцијата ОхридСкај, припадникот на МВР,веднаш бил префрлен и хоспитализиран во Инфективното оделение во охридската болница .

за повеќе информации кликнте тука:

Ohridsky

РЕКЛАМА
- Реклами -