9 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Боки 13 дава дуќан во вредност од 146.000 евра за да биде...

Боки 13 дава дуќан во вредност од 146.000 евра за да биде пуштен од Шутка !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13, денеска повторно пред Апелацискиот суд во Скопје побара да му се укине мерката притвор во затворот во Шуто Оризари и ја понуди гаранцијата од околу 146 000 евра, која ја нудеше и претходно. Станува збор за гаранција во недвижности, дуќан во центарот на Скопје и куќа во Тафталиџе со кои гарантира дека нема да избега, објави 360stepeni.mk.

Боки и неговиот адвокат Сашко Дукоски пред второстепениот суд порачаа дека не може како причина за определување притвор да се користи флоскулата „степен на кривична одговорност“ бидејќи тој во моментов не е осуден ниту, пак, да се наведува дека постои опасност од бегство затоа што нема оформено потесно семејство. Точно е дена тој нема засновано свое семејство, рече адвокатот, но тој е дел од потесно семејство со неговите родители.

РЕКЛАМА
- Реклами -