6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПОГЛЕДНЕТЕ ГО НОВИОТ ДОМ НА НАШАТА АТИЏЕ МУРАТОВА (ВИДЕО)

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НОВИОТ ДОМ НА НАШАТА АТИЏЕ МУРАТОВА (ВИДЕО)

Атиџе Муратова која што јавноста ширум светот ја запозна преку документарниот филм „Медена земја“ каде таа беше главна хероина, деновиве во својот нов дом во село Дорфулија ја угости екипата на „Бекстејџ“.

Пред камерата на естрадниот телевизиски магазин Атиџе зборуваше за својот живот, пчелите, новата куќа, но и љубовта.„Јас сум задоволна, како што вели мојата песна, чекор по чекор се ќе биде. На прво место е здравјето. А потоа покрај тоа се ќе дојде. Не ми беше страв од Корона вирусот. Како доаѓа, така и ќе помине.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...