14 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НОВИОТ ДОМ НА НАШАТА АТИЏЕ МУРАТОВА (ВИДЕО)

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НОВИОТ ДОМ НА НАШАТА АТИЏЕ МУРАТОВА (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Атиџе Муратова која што јавноста ширум светот ја запозна преку документарниот филм „Медена земја“ каде таа беше главна хероина, деновиве во својот нов дом во село Дорфулија ја угости екипата на „Бекстејџ“.

Пред камерата на естрадниот телевизиски магазин Атиџе зборуваше за својот живот, пчелите, новата куќа, но и љубовта.„Јас сум задоволна, како што вели мојата песна, чекор по чекор се ќе биде. На прво место е здравјето. А потоа покрај тоа се ќе дојде. Не ми беше страв од Корона вирусот. Како доаѓа, така и ќе помине.

РЕКЛАМА
- Реклами -