16 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија На Атиџе Муратова и се оствари сонот: Денес ја сними „Чекор по...

На Атиџе Муратова и се оствари сонот: Денес ја сними „Чекор по чекор“ а наскоро ќе снима и реклама за мед !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Нашата хероина од документарецот „Медена земја“, Атиџе Муратова дојде во Скопје, влезе во студио и ја сними познатата нејзина песна „Чекор по чекор“, која се пееше и во Холивуд. Аранжман за песната направија Љупчо Соколовски и Илчо Јованов, а снимена е во студиото „City sound“.

Атиџе е пресреќна, соништата и е остваруваат.

-Прв пат сум во студио ама сега веќе се навикнав. Снимав дел по дел, и не грешев. Имам уште две песни зборува Атиџе за ММС. Многу бев возбудена и среќна. Требаше поодамна да ги снимаме ама поради короната се забави. Ќе имам настап на денот на пчеларите, а може да снимам и реклама за мед. Многу се радувам. Ете, никогаш не се знае што ти носи животот. Од сиромаштво, па сите патишта ми се отворија. Најважно е човек да биде добар, да нема лоша мисла, вели возбудено Атиџе.

РЕКЛАМА

Извор: MMС

- Реклами -