22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВо охридски камион управуван од жител на Дебрца-Oхрид, цариниците пронашле млада Албанка

Во охридски камион управуван од жител на Дебрца-Oхрид, цариниците пронашле млада Албанка

На 04.06.2020 во 14.45 часот на влез во Македонија, при контрола во товарно возило „ман“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 50 годишен жител од, општина Дебрца-Охрид, царински службеници ја пронашле Л.Л.(20) од Р.Албанија скриена во кабина на возилото, информираат од МВР и додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: МВР

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...