19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаДенешната вкупна бројка повторно над 100 позитивни на Ковид-19 !!!

Денешната вкупна бројка повторно над 100 позитивни на Ковид-19 !!!

Во Скопје и денеска кривата оди во нагорна линија, дознава Фактор. Според последните информации во главниот град има најголем број новозаразени со коронавирусот, и тоа од претходно споменатите општини, кои се сметаат за жаришта. Сепак, официјалната бројка се уште не ја потврдуваат, бидејќи се чекаат резултати од тестовите направени во уште неколку приватни лаборатории, како и од Тетово.

Според епидемиолозите, овие бројки и денеска се очекувани, но велат дека веќе од утре, односно задутре бројот на нови заразени со корона вирусот би требало да опаѓа.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...