1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Тупурковски: Есма Реџепова сакаше да ни ја препише куќата...

Тупурковски: Есма Реџепова сакаше да ни ја препише куќата…

Translate (Eng):[gtranslate]

Васил Тупурковски Циле, со нова тура интересни приказни ќе биде гостин во новата 1на1, во недела од 18.30 на Канал 5.

Минатата недела, Жаре и Тупурковски муабетеа за неговата младост и за времето на Југославија, а оваа епизода, снимена во канцеларијата на Жаре опфаќа анегдоти од деведесетите. Има и една интересна приказна од младоста.

Работев како келнер во САД. Ме избркаа поради кошарка, изјави Тупурковски.

РЕКЛАМА

За оставката што му ја дал на Киро Глигоров, за проектот Тајван, за другарството со Есма, ќе раскаже Тупурковски во недела.

Есма сакаше да ни ја препише куќата, да биде седиште на нашата партија ДА, се присети Тупурковски на кралицата на ромската музика.