23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Апсен затоа што отишол на гробишта

Апсен затоа што отишол на гробишта

Translate (Eng):[gtranslate]

Рано изутринава околу 04.00 часот од својот дом во населбата Ѓорче Петров бил уапсен Кристијан Јандриоски, силен критичар на власта на социјалните мрежи

Според неговата ќерка, која на неговиот профил објави за апсењето на Јандриоски, изутрината со четири службени автомобили околу 10 полициски службеници го уапсиле нејзиниот татко.

„Енџи е

РЕКЛАМА

Пред саат време 4 коли полиција дојдоа кај нас влегоа го земаа татко ми.Од двор го изнесоа 10 души у станица е…
До кога вака бе?????“ – напиша таа на профилот на Кристијан Јандриоски.

infomax

- Реклами -