23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Зекири: Симптомите на Ковид-19 ги осетив на своја кожа а тоа се,...

Зекири: Симптомите на Ковид-19 ги осетив на своја кожа а тоа се, Температура, болки во коските и губењето на сетилата за вкус и мирис

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во стабилна состојба.

Во моменти кога дел од населението се уште не верува дека корона вирусот навистина постои, на прашање на Фокус, Зекири ги кажува симптомите кои тој ги почуствувал.

-Температура, болки во коските, губење на сетилата за вкус и мирис, се само неколку од симптомите, изјави кусо Зекири за “Фокус”.

РЕКЛАМА
- Реклами -