18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Македонија Се огласи МВР во врска со апсењето на Кристијан Јандриоски !!!

Се огласи МВР во врска со апсењето на Кристијан Јандриоски !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Рано изутринава околу 04.00 часот од својот дом во населбата Ѓорче Петров бил уапсен Кристијан Јандриоски, силен критичар на власта на социјалните мрежи

Според неговата ќерка, која на неговиот профил објави за апсењето на Јандриоски, изутрината со четири службени автомобили околу 10 полициски службеници го уапсиле нејзиниот татко.

После неговото Апсење Јдриовски се огласи на фејзбук:

РЕКЛАМА

Убаво е кога имаш поддршка, макар и виртуелна. Значи кога човек гледа дека некој на него мисли на некој начин.
Фала ви на сите вие кои сте ме спомнале во убав контекст.

Фала ви и на вас што ме спомнувате со без и омраза. Вие појак ме правите.

Ќе ви го опростам боксот и расечената уста на тие што ме приведувавте, и да знаете дека не ме боли затоа што во тој момент ги извикував моите најомилени зборови:

-Да живее Република Македонија.

Простено ви е и од мене и од Бога.

Ама за тоа детето што ми го удривте, тука ќе биде око за око, заб заб.
Тука Бог нека ви спростува јас не.

Доаѓам по моето….

Но од МВР ивелат дека Јдриоски бил уапсен по пријава на граѓанин:

Во однос на објавите на социјалните мрежи за приведување на лице во скопската населба Ѓорче Петров, ја информирамe јавноста дека полициските службеници во конкретниот случај постапувале по пријава на граѓани за нарушување на јавниот ред и мир со гласна музика. Имено, при преземање на активности, полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од лицето К.Ј., кое било под дејство на алкохол. Тој бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

- Реклами -