5.6 C
Ohrid
петок, јануари 22, 2021
Почетна Македонија Виница :Со воздушна му застрелал домашни животни на соседот

Виница :Со воздушна му застрелал домашни животни на соседот

Translate (Eng):[gtranslate]

На 05.06.2020 околу 13.30 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во с.Истибања, виничко, Д.Т.(53) од с.Истибања испукал два истрела со дијаболи од воздушна пушка „Норика титан“ и застрелал домашни животни, сопственост на С.И.(56) од истото село. Според пријавата, после тоа Д.Т. му се заканувал на С.И.. Полициски службеници излегле на местото и било констатиранод дека Д.С. пукал неовластено од пушката која со потврда ја поседувал неговиот син. Пушката била одземена заедно со кутија со седум дијаболи калибар 4,5 мм. Д.Т. бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

operver.mk

РЕКЛАМА
- Реклами -