30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Забава Како да се ослободите од мравките во вашиот дом за само 10...

Како да се ослободите од мравките во вашиот дом за само 10 денари…

Translate (Eng):[gtranslate]

Сода и шеќер

Промешајте ги додека не добиете хомогена смеса. Потоа истата ставете ја на критичните места да отседи едно деноноќие.

Цимет

РЕКЛАМА

Мравките не го поднесуваат мирисот на циметот и за миг ќе ги снема. Постапката е иста, лоцирајте го местото и оставете го циметот да делува едно деноноќие.

Краставица

Кората на краставицата е природен отров за мравките. Ставете ја на местата кадешто се собираат и никогаш повеќе нема да ги видите во вашиот дом.

- Реклами -