30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Заев -Од вас зависи дали ќе имате корона - Затоа мијте раце...

Заев -Од вас зависи дали ќе имате корона – Затоа мијте раце и носете маски

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев во своето ново видео околу корона вирусот ги предупреди граѓаните дека од нив зависи дали ќе се заразат со корона или не и ги издаде следниве совети

Колку долго ќе трае битката против коронавирусот зависи од секој од нас. Зависи од нашата одлука дали ќе ги почитуваме мерките за лична заштита или ќе дозволиме да се изложиме себеси на ризик, а со тоа и нашите најблиски и целата наша околина.
Затоа, апелирам до сите:
носете маска или друга заштитна опрема со која ќе ги штитите носот и устата;
често мијте раце и не ги допирајте очите, лицето и носот;
држете дистанца од луѓето околу вас и не се групирајте;
вршете дезинфекција во домот, а особено на вашите работни места.

 

Sent from my iPhone

 

РЕКЛАМА
- Реклами -