9 C
Ohrid
петок, јануари 22, 2021
Почетна Македонија Ковачев за Алфа:Бугарија нема да попушти во условувањата за Македонија

Ковачев за Алфа:Бугарија нема да попушти во условувањата за Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Бугарскиот устав е над пресудите во Стразбур, вели за Алфа бугарскиот европратеник Андреј Ковачев. Тој признава дека во Бугарија постои македонско малцинство, но неговата земја нема да попушти во своите условувања за македонските преговори со ЕУ.

РЕКЛАМА
- Реклами -