9 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Двете ќерки на најстарата излечена пациентка од Ковид-19, даруваа конвалесцентна плазма за...

Двете ќерки на најстарата излечена пациентка од Ковид-19, даруваа конвалесцентна плазма за да спасат нечиј живот

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче на неговиот твитер-профил информираше
дека Славица и Мирјана, ќерки на најстарата излечена пациентка од Ковид-19,
оздравеле и дарувале конвалесцентна плазма.

Од сè срце им се заблагодарувам за хуманоста. Упатувам апел до сите оние лица што се излечени од ковид-19 да се пријават за дарување на конвалесцентна плазма“,

апелира Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -