6 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Кој ја украде изјавата од државната болница на родилката која беше позитивна...

Кој ја украде изјавата од државната болница на родилката која беше позитивна на корона, и која исто така лажеше дека е докторка????

Translate (Eng):[gtranslate]

Родилката која на две скопски гинеколошки клиники (државната ГАК и приватната Ремедика) не пријавила дека имала контакт со заразен и дека има сипмтоми на Ковид19 се испишала на сопствено барање од инфективната клиника каде бил асместена по породувањето и добила резултати дека и таа е заразена.

Истовремено некој успеал и да ја украде нејзината изјава од Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје во која дала лажни податоци што претставува тешко кривично дело. Наместо да работиме ние даваме изјави и проверуваме дали пациентките не лажат и не ставаат во опасност, изјави за Телма директорката на ГАК Викторија Јовановска која бара истрага од обвинителството и полицијата.

Првичните сомнежи се дека некој од медицинскиот персонал на ГАК ја украл изјавата на родилката.

РЕКЛАМА
- Реклами -