12 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Откажани повеќе од 1.000 свадби во Охрид и Струга.. (Видео)

Откажани повеќе од 1.000 свадби во Охрид и Струга.. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Поголемиот дел од околу 600 свадби кои ова лето требаше да се одржат само во Струга се откажани или се ставени на чекање. Плановите на сите им ги помати пандемијата од коронавирусот. Хотелиерите и рестораните веќе бројат огромни финансиски загуби. Тешко ќе биде и да се организира свадба во вакви услови на строги мерки за држење растојание, забрана за групирање и со носење на маски.
алсат

РЕКЛАМА
- Реклами -