22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДиректорката на УЈП ја победи короната, од утре се враќа повторно на...

Директорката на УЈП ја победи короната, од утре се враќа повторно на работа.

Сања Лукаревска, директорката на УЈП, веќе од утре се враќа на работа, бидејќи го победи корона вирусот, односно има два последователни негативни теста.

-Од утре се враќам на секојдневните обврски. Бидете одговорни, солидарни и внимателни. Овој вирус може да допре до секој од нас, порача Лукаревска.

Таа беше на домашно лекување, бидејќи иако имаше позитивен тест, немаше симптоми на болеста.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...