Претседателот Пендаровски разговараше со највозрасната пациентка во Македонија која го победи коронавирусот

Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил пишува дека денеска разговарал со највозрасната пациентка кај нас која го победила коронавирусот.

„Денеска разговарав со највозрасната пациентка кај нас која го победи ковид-19. И честитам за храброста и се согласувам со нејзиниот совет дека сите треба да се придржуваме до препораките, да носиме маски, често да ги миеме рацете и да одржуваме растојание, а штом ќе почувствуваме некој од симптомите веднаш да се јавиме на доктор“, пишува Пендаровски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here