5.3 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Претседателот Пендаровски разговараше со највозрасната пациентка во Македонија која го победи коронавирусот

Претседателот Пендаровски разговараше со највозрасната пациентка во Македонија која го победи коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на државата Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил пишува дека денеска разговарал со највозрасната пациентка кај нас која го победила коронавирусот.

„Денеска разговарав со највозрасната пациентка кај нас која го победи ковид-19. И честитам за храброста и се согласувам со нејзиниот совет дека сите треба да се придржуваме до препораките, да носиме маски, често да ги миеме рацете и да одржуваме растојание, а штом ќе почувствуваме некој од симптомите веднаш да се јавиме на доктор“, пишува Пендаровски.

РЕКЛАМА
- Реклами -