10 C
Ohrid
вторник, април 13, 2021
Почетна Македонија Разбојник избодил со нож 20 годишно момче во неговиот дом !!!

Разбојник избодил со нож 20 годишно момче во неговиот дом !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 14.06.2020 во 02.05 часот било пријавено дека на ул.„Јужноморавски бригади“, Р.Ј.(20) од Скопје, додека спиел во помошната просторија од куќата, непознат сторител влегол внатре и извршил претурање, а откако Р.Ј. се разбудил и се обидел да го спречи сторителот, тој го нападнал со нож, нанесувајќи му повреди, и го напуштил местото на настанот. Р.Ј. бил пренесен во Градската општата болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -