21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаОливер Спасовски од Преспа: На ова место испишавме нова историја сите ние...

Оливер Спасовски од Преспа: На ова место испишавме нова историја сите ние треба да бидеме горди на Преспанскиот договор.

МАКЕДОНИЈА(Видео) Спасовски од Преспа: Пред две години обезбедивме трајни гаранции за македонскиот јазик и идентитетОбјавено пред 2 часа – 17 јуни, 2020Од Макфакс

Пред две години, во меѓународно афирмиран процес ги обезбедивме трајните гаранции за македонскиот јазик и идентитет и нашето членство во НАТО и влеговме во последната фаза од процесот за членство во ЕУ, изјави премиерот Оливер Спасовски на настан по повод двегодишнината од потпишувањето на Преспанскиот договор.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...