10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Оливер Спасовски од Преспа: На ова место испишавме нова историја сите ние...

Оливер Спасовски од Преспа: На ова место испишавме нова историја сите ние треба да бидеме горди на Преспанскиот договор.

Translate (Eng):[gtranslate]

МАКЕДОНИЈА(Видео) Спасовски од Преспа: Пред две години обезбедивме трајни гаранции за македонскиот јазик и идентитетОбјавено пред 2 часа – 17 јуни, 2020Од Макфакс

Пред две години, во меѓународно афирмиран процес ги обезбедивме трајните гаранции за македонскиот јазик и идентитет и нашето членство во НАТО и влеговме во последната фаза од процесот за членство во ЕУ, изјави премиерот Оливер Спасовски на настан по повод двегодишнината од потпишувањето на Преспанскиот договор.

РЕКЛАМА
- Реклами -