21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаВенко Филипче: Штом помине короната ви ветувам дека ќе пијам кафе со...

Венко Филипче: Штом помине короната ви ветувам дека ќе пијам кафе со Лиде !!

Ваша гледачка на пресконференциите под името Лиде Лиде постојано ве кани на кафе, дали ќе пиете кафе со неа?

Еве веднаш штом ќе помине оваа криза ДА, ќе пијам, рече Филипче на вечерашното интервју на ТВ21 во дебатната емисија Click Plus. Тој уште еднаш упати апел на граѓаните да ги почитуваат мерките за одржување на растојание и носење на маска. Правилата се едноставни. Со почитување на оваа правила ги почитуваме и здравствените работници за нивната пожртвувана борба, додаде тој.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...