16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Стаменка Трповска: „Јас не следам фудбал и не сум слушнала за Брозовиќ,...

Стаменка Трповска: „Јас не следам фудбал и не сум слушнала за Брозовиќ, но сум му многу благодарна за неговиот придонес што ми помогна да го одиграм најважниот натпревар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Менче му се заблагодарува на Брозовиќ за донацијата велејќи дека иако не следи фудбал, вели дека Брозовиќ ја покажал човечката големина, пишува Екипа.МК

„Јас не следам фудбал и не сум слушнала за него, но сум му многу благодарна за неговиот придонес. Во секој случај со реакциите на моите блиски сфатив дека е популарен и одличен фудбалер. Покрај што е одличен фудбалер, многу поважно е тоа што покажа дека е неверојатно голем човек, кој многу ми помогна во мојот натпревар наречен живот. За мене тоа е најважно“, изјави Стаменка Трпковска.

На Менче во следниот период и следуваат испитувања, по кои ќе треба да се добие датум за операција која што ако биде успешна нејзиниот проблем ќе биде решен и ќе може повторно да се врати на нормалниот начин на живот.

РЕКЛАМА

Извор: Ekipa.mk

- Реклами -