15 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Свет За да стигнете до Путин треба да поминете во специјалниот тунел за...

За да стигнете до Путин треба да поминете во специјалниот тунел за дезенфекција од Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Рускиот претседател Владимир Путин доби посебен тунел за дезинфекција од Ковид 19, низ кој секој што доаѓа да ја посети неговара резиденција во близина на Москва, мора да помине низ овој дополнителен вид на заштита.

Специјалниот тунел, произведен од руска компанија со седиште во градот Пенза, е поставен во официјалната резиденција на Путин во Ново Огариово.

Видеото од луѓето кои поминуваат низ овој тунел ја објави „РИА“, а во него се гледа како луѓето со заштитни маски минуваат низ него, за да бидат дезинфекцирани. Руската новинска агенција појасни дека со средствата за дезинфекција во вид на пареа се чисти облеката и секој горен дел од телото.

РЕКЛАМА

Дмитриј Песков, портпаролот на Путин, во април изјави дека сите што се среќаваат со Путин, мора да бидат тестирани од новиот вирус. Месец дена подоцна, Песков изјави дека тој е заразен.

- Реклами -