25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Шилегов на „Бекстејџ“: Еве имам две уши џабе ме сечеше Бујар Османи...

Шилегов на „Бекстејџ“: Еве имам две уши џабе ме сечеше Бујар Османи на фотошоп

Translate (Eng):[gtranslate]

Не знам зошто Османи го направил тоа, а притоа го заборавил моето уво. Тој си го доби на социјалните мрежи, бидејќи тоа го направи сосема непотребно. Еве го едното уво, а еве го другото уво. Со две уши сум, добро се слушаме – рече Шилегов.

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во најновото издание на емисијата „Бекстејџ“ вели дека воопшто не го засегаат коментарите на социјалните мрежи, па како што додава, слатко се смее кога некој ќе напише за него дека е пијандура.

– Луѓето на социјалните мрежи пишуваат дека сум пијандура. Тоа им се коментарите. Се обидуваат да ми пронајдат слаба точка, но не можат да ја најдат, па затоа велат дека сум пијандура. Супер бе, дечко, нема проблем. И јас што треба да му коментирам на таков човек? Така што, воопшто не ме засегаат таквите коментари. Слатко си се смеам на тие приказни, а тоа повеќе зборува за промашените животи на коментаторите, отколку на состојбата на коментирањето – рече Шилегов.

РЕКЛАМА

На прашањето како ќе ја искоментира фото-монтажата што пред некој ден ја објави вицепремиерот Бујар Османи, а на која се гледа дека тој ги изоставил луѓето зад него (вклучувајќи го и градоначалникот) со цел да биде сам во кадарот со папата Франциско, Шилегов рече дека му било многу чудно.

– Не знам зошто Османи го направил тоа, а притоа го заборавил моето уво. Тој си го доби на социјалните мрежи, бидејќи тоа го направи сосема непотребно. Еве го едното уво, а еве го другото уво. Со две уши сум, добро се слушаме – рече Шилегов.

- Реклами -