25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот Шилегов позитивен на Ковид-19.

Градоначалникот Шилегов позитивен на Ковид-19.

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов преку социјалните мрежи се огласи и потврди дека е позитивен на корона вирусот. Притоа додавајќи дека ги почитувал сите мерки за лична и заштита на луѓето околу него.

-Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите мерки кои што се превземаа од моја страна за моја лична и заштита на луѓето околу мене, сепак не успеав да се себезаштитам од Ковид 19.

Искрено се надевам дека вирусот го немам пренесено никому.

РЕКЛАМА

Денешното тестирање покажа позитивен резултат. Клиничката слика е добра, со благо покачена телесна температура и без потреба од хоспитализорање.

Ова е доказ дека вирусот не смее да се потцени и дека мора секој од нас да внимава.

Чувајте се и чувајте ги другите околу вас. Напиша Шилегов на социјалната мрежа Фејзбук.

- Реклами -