21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Доктор Нико Беќаровски: Синот на Амди Бајрам вози ''Масерати" а јас Дачија...

Доктор Нико Беќаровски: Синот на Амди Бајрам вози ”Масерати” а јас Дачија бензин плин.

Translate (Eng):[gtranslate]

Завчера на булеварот „Партизански одреди“ се случи сообраќајна несреќа во која учествуваше и синот на политичарот Амди Бајрам, Габриел.

МВР во однос на сообраќајката соопшти:

На 21.06.2020 во 22.30 во СВР Скопје, А.И.(20) од Скопје пријавил дека пред сендвичара на бул.Партизански одреди во Скопје, по претходно случена со обраќајна нез года помеѓу „фиат пунто“, кое тој го управувал, патничко моторно возило„опела астра“ со скопски регистарски ознаки управувано од Г.Г.(23) од Куманово и патничко моторно возило„масерати“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.А.(27) од Скопје бил физички нападнат од совозачот во патничко моторно возило„масерати“ Г.Б.(38) од Скопје.

РЕКЛАМА

Веднаш потоа интересна реакција имаше докторот Нико Беќаровски кој преку својот Фејсбук профил искоментира:

“АМДИ БАЈРАМ со син му, ЗАЕДНО #поминаа 18 години во училишните клупи. ГЕОРГИ БЕЌАРОВСКИ со син му Нико, #УЧЕА вкупно 46 години во училишните клупи, амфитеатри, специјализации, посдипломски и докторски студии.

Син му на Амди вози МАСЕРАТИ.

Син му на Георги вози ДАЧИЈА.

103,2% ТОЧНО!!!“ напиша доктор Беќаровски на својот Фејсбук профил. 

 

- Реклами -