16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Видео: Тепачка со стапови меѓу продавачи на зеленчук во Облешево

Видео: Тепачка со стапови меѓу продавачи на зеленчук во Облешево

Translate (Eng):[gtranslate]

Радио Кочани вчера на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како локалното население со стапови се „пресметува“ со продавачи на зеленчук со камиони, кои секојдневно продаваат на патот Штип-Кочани.

Дел од лицата пак кои го коментираат видеото велат дека станува збор за тепачка помеѓу продавачите на зеленчук.
Видеото предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -