25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Свет Необичен концерт – 2.300 куќни растенија ја заменија публиката во Барселона

Необичен концерт – 2.300 куќни растенија ја заменија публиката во Барселона

Translate (Eng):[gtranslate]

Во оперската куќа во Барселона синоќа за првпат по три месеци се одржа концерт, но наместо луѓе, концертот го слушаше исклучиво тивка публика, поточно 2.300 куќни растенија.

Организаторите соопштија дека намерата е да се одрази апсурдноста на човековата состојба во ерата на коронавирусот, што ги лишува луѓето од нивната позиција како гледачи.

„Природата напредуваше во зафаќањето на просторите што ги искористивме“, рече извршниот продуцент Евгенио Ампудио на сцената на попладневната проба пред концертот.

РЕКЛАМА
- Реклами -