11.8 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Свет Воведен нов полициски час во Црна Гора

Воведен нов полициски час во Црна Гора

Translate (Eng):[gtranslate]

Поради епидемиолошката состојба, од денеска е воведен полициски час во црногорската општина Рожае.

Националното координативно тело донесе одлука да им забрани на сите жители на таа општина да ги напуштат домовите од 18:00 до 05:00 часот, јавува ЦДМ.

Работењето со угостителските објекти во Рожаје е дозволено до 17 часот.

РЕКЛАМА

Од вчерашниот последен пресек, лабораториите на Институтот за јавно здравје на Црна Гора ја завршија анализата на уште 94 примероци, од кои десет беа позитивни за новиот виpyc на кopoна.

Сите контакти се претходно потврдени случаи, пренесува Подгорица уз. Во моментов во Црна Гора има 100 активни слуачи на кopoнавиpycoт.

- Реклами -