13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Објавена листата на 138 имиња кои одбиле да примат решение за...

(ФОТО) Објавена листата на 138 имиња кои одбиле да примат решение за самоизолација

Translate (Eng):[gtranslate]

Spisok-na-lica-koi-ne-primile-resenija-za-samoizolacijaДржавниот санитарен и здравствен инспекторат објави список од 138 државјани на Македонија кои одбиле да ги примат решение за самоизолација.

Во списокот се наведени 104 имиња на лица од Скопје и блиските приградски општини. Станува збор за лица кои не примиле решение за изолација и или за самоизолација. Списокот е објавен денеска во македонските пишани медиуми.

РЕКЛАМА
- Реклами -