21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Oбјавена нова „бомба“ меѓу Мицкоски и Кичеец

Oбјавена нова „бомба“ меѓу Мицкоски и Кичеец

Translate (Eng):[gtranslate]

Нова снимка од разговор меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Милески-Кичеец е објавена денеска на Јутјуб.

На снимката се слуша како Мицкоски му вели на соговорникот дека треба да имаат директна комуникација, а не преку посредници на што Кичеец му вели дека тој е извршител и дека кога ќе му даде задача тој ќе ја изврши.

Мицкоски, како што се слуша во разговорот, му вели на Кичеец дека го имаат сликано како влегува кај Орце Камчев додека бизнисменот бил под ПИ мерки.

РЕКЛАМА
- Реклами -