21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Дурловски: Огромна чест ми беше што во Требеништа на јарбол го кренав...

Дурловски: Огромна чест ми беше што во Требеништа на јарбол го кренав сонцето од Кутлеш (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Носителот на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, во Изборната единица 5, Игор Дурловски, на јарболот во Требеништа во Дебарца, го подигна знамето со ѕвездата од Кутлеш.

Дурловски истакна дека му било голема чест да го подигне знамето и овој миг го збогати со стихови од големиот македонски поет, Петре М. Андреевски.

„Денес ја имав честа да бидам на поставувањето на јарбол во Требеништа – Дебарца и да ја подигнам ѕвездата од Кутлеш.

РЕКЛАМА

‘Нашето знаме е сонцето, а тоа е најстариот оган на кој се грееме’
П.М. Андреевски“ – објави Дурловски.

- Реклами -