22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДај те ми власт па да видите Северна како ќе испари во...

Дај те ми власт па да видите Северна како ќе испари во воздухот, па ќе видите како се брани Македонијa.

Дел од вечерашната #СамоВистина со АЉупчо Ристовски и Петар Богојески
Со изјава за ништовност ќе поништиме се, Грција ќе има една година да се произјасни, а сите називи ќе се вратат како што беа и тоа во првите 100 дена, рече Ристовски. Сите политичари што ветуваат враќање на името се лажни. Во Македонија нема јазик над јазиците, сите се еднакво важни, рече Богојески.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...