Фотографии – Сообраќајна несереќа -Возило со скопски регистарски таблици излетало од патот пред Охрид

Рано утринава во магистралата Охрид-Кичево, кај селото Требеништа , се случила страшна сообраќајна незгода. Имено патничко моторно возило цитроен со скопски регистарски таблички излетало од магистралата и паднало во реката. Причина за несреќата била недозволена брзина

Во несреќата нема потешко повредени а друга среќна околност било и тоа што во моментот немало други лица околу патот.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here