21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Уште еден медиумски работник ја загуби битката со Ковид-19 !!!

Уште еден медиумски работник ја загуби битката со Ковид-19 !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Шенол Ахмети (51), камерман во МТВ, ноќеска ја загуби битката со коронавирусот.
Тој бил хоспитализиран минатата недела, а здравствената состојба му се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Ахмети е долгогодишен снимател и камерман во МТВ и во јавниот сервис го минува целиот работен век.

Тој е вториот медиумски работник кој е жртва на Ковид 19 во Македонија.
На 1 јуни почина новинарот Беким Бајрамоски од струшко Лабуништа која работеше за локалната телевизија „Спектра“.

РЕКЛАМА

Извор:Фокус

- Реклами -