14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Ахмети: Доколку не победиме на изборите во полза на сите Албанци е...

Ахмети: Доколку не победиме на изборите во полза на сите Албанци е да се продолжи со СДСМ, но сепак граѓаните ќе одлучат.

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во вечерашното интервју за емисијата “200” на ТВ Алсат, посочи дека би сакал да продолжи соработката со СДСМ.

-Сега, јас не сакам да прејудицирам, по моето мислење и процена, би било од полза да продолжиме истите партнери, затоа што има прашања кои сме ги започнале – рече Ахмети.

Сепак, одговарајќи на дополнително прашање дали тоа значи оти го преферира СДСМ, тој кратко одговори дека „одлучуваат граѓаните“.

РЕКЛАМА
- Реклами -