13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Заев: Ма какво Вмро јас сум Вмро, сега да станат од гробот...

Заев: Ма какво Вмро јас сум Вмро, сега да станат од гробот револуционерите повторно ќе влезат внатре !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Како се ближи 15 јули, така и говорите стануваат актуелни и табу теми, секој ден има по нешто ново. Така Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната граѓанска трибина на коалицијата Можеме во Гевгелија, обраќајки се пред присутните меѓудругото рече дека и тој е ВМРО, алудирајќи дека македонската државност се темели на идеалите на организацијата. ВМРО, јас сум ВМРО, сега да можат да станат од гр об Леонид Јанков и Сава Михајлов револуционерите гевегелиски и македонски повторно ќе се втурнат во гро бот, рече Заев во еден дел од говорот, видео:

РЕКЛАМА
- Реклами -