13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија МВР: Приведен жител на ресенското с. Болно, за закани на Фејсбук

МВР: Приведен жител на ресенското с. Болно, за закани на Фејсбук

Translate (Eng):[gtranslate]

Во СВР Битола бил приведен З.Ѓ. (43) од ресенското село Болно, поради постоење основано сомнение дека преку Фејсбук му се заканувал на управител на фирма за превоз на работници дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека ќе бидат активирани.

Од полициски службеници биле извршени проверки, при што не биле пронајдени експлозивни направи, соопшти денеска МВР.

Заканите биле пријавени вчера од В.Т, сопственик на фирмата за превоз.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -