8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Апасиев до Димитров: Oдбери си телевизија за да ти објаснам како ќе...

Апасиев до Димитров: Oдбери си телевизија за да ти објаснам како ќе завршиш во затвор

Translate (Eng):[gtranslate]

Професорот Димитар Апасиев му упати јасна порака на министерот за надворешни работи Никола Димитров за неговото арогантно однесување за време на дуелoт со Гордана Силјановска Давкова.

Апасиев му порача на Димитров да избере медиум и да му објасни зошто ќе заврши во затвор поради Договорот од Преспа…

РЕКЛАМА