20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија После невремето, жителите на Чаир извадија трски па ловеа риби на улиците...

После невремето, жителите на Чаир извадија трски па ловеа риби на улиците !! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

По половина час врнежи кои попладнево го зафатија главниот град, улиците на Чаир се поплавија со вода, па жителите ги извадоа трските и се фрлија на риболов.

РЕКЛАМА
- Реклами -