21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Србите ќе може да патуваат во ЕУ – граѓаните на Северна Македонија...

Србите ќе може да патуваат во ЕУ – граѓаните на Северна Македонија ќе почекаат !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На листата на ЕУ за укинување на pecтрикциите за патување се најде и Србија. Во Брисел нагласуваат дека листата на земји на кои ќе им биде дозволен влез во Шенген зоната ќе биде ажурирана на секои две недели, според најновите епидемиолишки податоци.

СЗО бележи значаен пораст на бројот на зapaзени во “најмалку 11 земји” во Европа, меѓу кои е и Македонија.

РЕКЛАМА
- Реклами -